← Späť

Porota

Tibor Huszár
Doc. Mgr. art. Tibor Huszár, ArtD.(SR)

čestný predseda poroty
– nar. 16. 6. 1952 v Rece, Slovenská republika,
– † 11. 9. 2013 v Modre,
– absolvoval katedru fotografie pražskej FAMU. Už pred štúdiom i počas neho fotografoval pre rôzne časopisy a médiá. S úspechom dokumentoval aj divadelný život – vyhral Svetové trienále divadelnej fotografie v Novom Sade (1983). Začiatkom deväťdesiatych rokov odišiel do New Yorku, kde pracoval ako nezávislý fotograf a pedagóg. Vydal publikácie Cigáni (1993), Portréty (1995), Koloman Sokol (1998), New York – mesto tolerancie (2001), Retrospektíva (2007) a mnohé ďalšie.
– V deň zasadania poroty nás náš priateľ a vynikajúci fotograf náhle opustil. Bol to človek s veľkým srdcom.

Alan Hyža
Alan Hyža(SR)

zastupujúci predseda poroty
– nar. v roku 1964 v Levoči, Slovenská republika,
– pracoval vo viacerých slovenských denníkoch a týždenníkoch, vo svojej práci sa zameriava na paradoxy života na Slovensku, na jeho tienisté a najviac problémové súčasti,
– v rámci 1. a 3. ročníka Czech Press Photo vyhral kategóriu ĽUDIA, O KTORÝCH SA HOVORÍ a z tretieho ročníka si za svoje fotografie z cyklu Deti a ich životné prostredie na prelome tisícročí odniesol prvú cenu v kategórii Príroda a životné prostredie. v roku 2009 mu Stredoeurópsky doma fotografie udelil titul Fotograf roka. Žije a tvorí v Bratislave.

Prof. Mgr. Jindřich Štreit
Prof. Mgr. Jindřich Štreit (ČR)

pedagóg, fotograf
Prof. Mgr. Jindřich Štreit je český fotograf, vysokoškolský pedagóg, kurátor a organizátor kultúrneho života. Vo svojej tvorbe sa zameriava na dokumentovanie života na dedine a obyvateľov českých dedín. Realizoval 950 autorských výstav, je autorom 29 publikácií, jeho diela sú zastúpené v najvýznamnejších zbierkach a bolo o ňom nakrútených niekoľko filmov. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave.

Ján Šibík
Ján Šibík (ČR)

fotograf
Ján Šibík je známy svojimi fotografiami z vojnových konfliktov. Je držiteľom ocenenia v súťaži World Press Photo, 43-krát získal cenu v súťaži Czech Press Photo, je laureátom hlavnej ceny Golden Prisma Award. Je fotoreportérom časopisu Reflex od roku 1993. V priebehu svojho pôsobenia podnikol viac ako 200 reportážnych fotografických ciest do všetkých kútov sveta.

Roman Vondrouš
Roman Vondrouš(ČR)

fotograf
Roman Vondrouš fotografuje od detstva, ale vážnejšie až od roku 2000, keď sa začal zaujímať prevažne o tému šport, najmä o konské dostihy. Viackrát fotografoval olympijské hry. Od roku 2005 je fotoreportérom Českej tlačovej kancelárie (ČTK), kde sa venuje agentúrnemu fotospravodajstvu. Je držiteľom viacerých ocenení Czech Press Photo a v roku 2013 vyhral 1. cenu WORLD PRESS PHOTO v kategórii Šport.

Doc. Mgr. art. Jana Hojstričová, ArtD.
Doc. Mgr. art. Jana Hojstričová, ArtD.(SR)

fotografka, pedagogička
Doc. Mgr. art. Jana Hojstričová, ArtD. absolvovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Zúčastnila sa na mnohých výstavách a fotografických festivaloch, napr. na Mesiaci fotografie v Bratislave, na Medzinárodnom festivale mladej fotografie v Ľubľane, Septembre de la Photographie v Lyone či Mois de la Photo v Paríži vo Francúzsku. V súčasnosti pôsobí ako fotografka a pedagogička na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2018
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram