Víťazi 2014

Grant Bratislavy

Grant Bratislavy v roku 2014 získal Peter Korček s projektom Jungle City. Cenou je ročné štipendium v hodnote 2 000 eur na fotografovanie premien Bratislavy.

Jungle City nie/je obrazovou ilúziou o našom hlavnom meste ako mieste obklopenom divokou a nespútanou džungľou. Vo svojej fotografickej misii, v ktorej sa má tento názor potvrdiť, som sa rozhodol zamerať na notoricky známe symboly Bratislavy, a práve na nich ilustrovať status „Jungle City“. Na tomto zozname sa ocitajú turisticky atraktívne UFO s Novým mostom, Bratislavský hrad, Dóm Sv. Martina, Slavín, pre väčšinu domácich zatracovaný parlament, ako aj symbol modernej a súčasnej „kultúry“, ktorým sa stalo nákupné centrum Aupark, a nakoniec nedá sa vynechať najväčšie sídlisko na Slovensku Petržalka, pričom aj to je na moje prekvapenie ukryté za vysokými nepreniknuteľnými stenami zelene.
Súbor fotografií Jungle City je voľným pokračovaním môjho minuloročného bratislavského „zeleného“ projektu Green City. Kým v Green Gity sa príroda nesmelo snažila adaptovať v betónovej džungli mesta, tu si, naopak, úlohy vymieňajú a príroda mesto dokonale pohltila.

Peter Korček Peter Korček Peter Korček Peter Korček Peter Korček Peter Korček Peter Korček

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2018
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram