Víťazi 2014

Grant Bratislavy - Čestné uznanie

Čestné uznanie primátor Bratislavy udelil Drahotínovi Šullovi za projekt Petržalka – prozaicko-poetická.

Keď som sa v r. 1982 sťahoval i s rodinou do Petržalky, hovoril mi jeden môj dobrý priateľ – staromešťan: „Čudujem sa ti, že sa tak tešíš na bývanie v Petržalke – veď je to jedna betónová džungľa!“ Džungľa? Betónová? Nechcel som si to uvedomiť, bránil som sa tomu, ale – nebol ďaleko od pravdy. Betónové paneláky, holé, zívajúce priestranstvá so zostatkami stavebného materiálu a iného odpadu nepridali nikomu na dobrej nálade.
To však bol rok 1982 a niekoľko ďalších. Teraz? Píše sa rok 2014 a o „betónovej džungli“ sa už akosi nehovorí. Nechcem nič chváliť, ani hanobiť, ale zeleň a mnohé upravené parčíky, paneláky poobliekané v novom šate a triezvejší postoj samotných obyvateľov k životnému prostrediu je určite pozitívny vklad k ďalšiemu rozvoju mestskej časti Bratislavy na pravom brehu Dunaja.

Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická Drahotín Šulla, Petržalka prozaicko-poetická

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2018
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram