Víťazi 2014

Hlavná cena – Grand Prix

Je hlavná cena súťaže. Medzinárodná porota ju udelila fotografii, ktorú hodnotila z hľadiska aktuálnosti, informatívnosti a vynikajúcej estetickej úrovne. Víťaz získava plastiku zo skla od výtvarníka Pala Macha a odmenu 2 000 eur. Víťazom Grand Prix za rok 2014 je Michal Burza s fotografiou zo série Majdan.

V roku 2011 vyhlásil časopis Time za osobnosť roka demonštranta. Na prelome rokov 2013 a 2014 vyšli ľudia na Námestie nezávislosti v Kyjeve, aby vyjadrili svoj postoj k smerovaniu Ukrajiny a režimu prezidenta Viktora Janukovyča. Nezľakli sa nátlaku, zastrašovania, násilia či zákonov, ktoré z demonštrujúcich občanov učinili zločincov. Mnohí za svoju predstavu budúcnosti položili svoje životy. Dnes je Ukrajina na prahu občianskej vojny.

V roku 2011 vyhlásil časopis Time za osobnosť roka demonštranta. Na prelome rokov 2013 a 2014 vyšli ľudia na Námestie nezávislosti v Kyjeve, abyvyjadrili svoj postoj k smerovaniu Ukrajiny a režimu prezidenta ViktoraJanukovyča. Nezľakli sa nátlaku, zastrašovania, násilia či zákonov, ktoré zdemonštrujúcich občanov učinili zločincov. Mnohí za svoju predstavu budúcnosti položili svoje životy. Dnes je Ukrajina na prahu občianskejvojny.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2018
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram