Víťazi 2017

Grant Bratislavy

Olja Triaška Stefanović – Nová Bratislava

Do Bratislavy som prišla žiť v roku 1997. Posledných 15 rokov mesto fotografujem. Fotografia mi ho priblížila a zároveň mi pomohla stať sa jeho súčasťou. Zachytávam zmeny vo verejnom priestore, v mestskej štruktúre a zaujíma ma vzťah Bratislavy k vlastnej histórii a architektonickému dedičstvu.
Bratislava sa stále mení, rozvíja, a je pre mňa permanentne otvoreným vizuálnym javiskom. Stáva sa novým mestom, vznikajú nové sídliská, rastú nové budovy a nový mestský priestor.
Mňa zaujíma, aké bude mať táto nová Bratislava vlastnosti. Zaujíma ma, aký vplyv bude mať zmena štruktúry mestského priestoru v Bratislave na ekonomický, sociálny či politický vývoj v spoločnosti. Aká je interakcia človeka a priestoru v Bratislave? Vo vizuálnej štúdii chcem divákom priblížiť novovznikajúcu dynamiku hlavného mesta prostredníctvom architektúry a zmien verejného priestoru.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich SLOVAK PRESS PHOTO, s .r. o. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, videí, akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu SLOVAK PRESS PHOTO, s. r. o. je zakázané.
SLOVAK PRESS PHOTO © 2018
Spojte sa s nami
Facebook G+ youtube Instagram