spät na zoznam

Všetky polia sú povinné.

Áno, prečítal(a) som si pravidlá súťaže a akceptujem ich.
Mám záujem o zasielanie noviniek.

Za slušné Slovensko

Aktualita, víťaz

2018
Reportáž z demonštrácií Za slušné Slovensko v Bratislave od februára až do apríla 2018.

(1) 26. február 2018
Ján Kuciak (27) pracoval ako investigatívny reportér pre portál Aktuality.sk. Spolu s snúbenicou ho zastrelili vo Veľkej Mači, v rodinnom dome, ktorý si spolu prerábali.

(2) 15. apríl 2018
Tibor Gašpar aj Dušan Kováčik sú stále vo svojej funkcii. Vláda tak doposiaľ ignoruje požiadavky protestov. Iniciatívy Za slušné Slovensko a Nie je nám to jedno sa preto opäť spojili, aby prejavili nesúhlas so stavom slovenskej politiky. Pridali sa k nim tisíce ľudí.

(3) 10. marec 2018
Budúci rok budeme oslavovať 30. výročie Nežnej revolúcie, no bratislavské Námestie SNP sa už tento rok vrátilo do nie tak dávnej minulosti, keď sa ním rozľahlo zvučné štrnganie kľúčov. Médiami a sociálnymi sieťami preleteli informácie o tom, že išlo o najväčšie protesty od roku 1989.

(4) 5. apríl 2018
Organizátori protestov Za slušné Slovensko dodržali svoje slovo a sledovali kroky novej vlády. Tie nesplnili ich požiadavky a zvolali preto ďalšie kolo protestov. Hlavnou požiadavkou štvrtkových zhromaždení bolo odvolanie Tibora Gašpara, no nezabudlo sa ani na vyšetrenie vraždy Jána a Martiny.

(5) 4. marec 2018
Počas nedeľného vyhlásenia prezident Andrej Kiska povedal, že v súčasnej situácii vidí len dve možné riešenia. Prvým je rekonštrukcia vlády, ktorá by musela získať dôveru parlamentu. Druhým riešením sú predčasné voľby.

(6) 15. apríl 2018
„Niektorí hovoria, že ľudia na námestiach chcú majdanizovať Slovensko, že tu chcú urobiť prevrat. Pritom jediné, o čo zhromaždeniam ide, je to, aby naša krajina aj v skutočnosti bola tým, čím by podľa ústavy mala byť: demokratickým a právnym štátom,“ povedal vo svojom prejave Marián Leško.

(7) 4. marec 2018
Vražda mladého páru zasiahla obyvateľov po celom svete. Okrem slovenských miest sa spomienkové pochody konali aj v svetových metropolách, vrátane Pekingu, Londýna či Paríža.

(8) 28. február 2018
Nespokojnosť verejnosti sa premietla do množstva ľudí, ktorí vyšli do ulíc. Okrem smútku či tichého hnevu bola počas pochodu silnou emóciou aj rastúca nedôvera – voči konkrétnym politikom, ale aj vyšetrovaniu vraždy mladého páru. Minister vnútra Robert Kaliňák napriek tomu stále ignoruje výzvy na svoje odstúpenie.


# Aktualita 2018 Boris Németh

Boris Németh


.týždeň

Boris Németh sa narodil v roku 1979 v Šali. Fotografiu študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde v roku 2011 ukončil doktorandské štúdium. V súčasnosti na škole pôsobí ako externý pedagóg reportážnej fotografie. Vystavoval na Slovensku aj v zahraničí, získal viaceré fotografické ocenenia a je zastúpený v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Stredoeurópskeho domu fotografie v Bratislave a Nadácie VÚB. Od roku 2006 je fotografom v časopise .týždeň.