spät na zoznam

Všetky polia sú povinné.

Áno, prečítal(a) som si pravidlá súťaže a akceptujem ich.
Mám záujem o zasielanie noviniek.

Hľadanie vnútorného ticha

Dlhodobý dokument, víťaz

2018
Vždy som chcel poznať svet: kultúry, zvyky a náboženstvá... hľadať a pýtať sa, poznávať, nachádzať, zažívať ľudí, cítiť vône, farby a vietor v tvári. Hľadať vnútorné ticho. Sedel som v lietadlách, hľadal na strechách autobusov a úbočiach hôr. Čoraz ďalej, vyššie, hlbšie... Čoraz väčšie zážitky, čoraz väčšie poznanie...
Päťdesiat obyvateľov tejto malej obce neďaleko mi už niekoľko rokov znovu a znovu ukazuje, že čím väčšie otázky si dávam, tým bližšie k svojmu domovu sa môžem ísť pýtať. Život je tu koncentrovaný rovnako ako na druhej strane sveta alebo vo vašej obývačke. A tak sa nepýtam, kde to miesto je. Je tam, kde som ja. To dôležité je tam, kde to poznám.


# Dlhodobý dokument 2018 Alexander Rehorovský

Alexander Rehorovský


Voľný fotograf

Narodený v roku 1979 v Bratislave. Popri práci na cykle Hľadanie vnútorného ticha, v rámci ktorého vznikli predložené fotografie, pracujem na dlhodobom projekte zameranom na život v Istanbule vo svetle meniacej sa kultúrno-spoločenskej dynamiky tureckej spoločnosti a na dlhodobom cykle výrazne osobnejších fotografii z môjho bezprostredného okolia. Fotografie zo súboru Jedno leto pred sto rokmi boli v roku 2017 ocenené cenou Slovak Press Photo.